• תמונה

דברי הנשיא

דברי הנשיא (הגדל)

שלום רב לכולכם,

המכללה האקדמית צפת פתחה את שעריה כמכללה עצמאית ב-2007 ומקיימת כבר עשר תוכניות לימוד לתואר ראשון: ביה"ס למשפטים, החוגים לסיעוד, לעבודה סוציאלית, למדעי ההתנהגות, לספרות אמנות ומוסיקה, לפיזיותרפיה, למערכות מידע קהילתיות, למדעי המעבדה הרפואית, למיסטיקה ורוחניות והחוג לב"א רב-תחומי. לקראת השנה הבאה תיפתח גם הרשמה לחוג לרפואת חירום. לצד אלה, פועלת תוכנית הב.א. הרב-תחומי בחסות אוניברסיטת בר-אילן.

במכללה לומדים כיום כ- 2,500 סטודנטים ולמעלה מ-200 תלמידי מכינות קדם-אקדמיות. הסטודנטים במכללה מייצגים את כל גווני הקשת של החברה הישראלית והם מהווים גוף סטודנטיאלי תוסס, ומעורבים בפעילות חברתית. למעלה ממאתים אנשי סגל איכותיים ומסורים מלמדים במכללה.

הלימודים מתנהלים בקמפוס עירוני – כש"בית הדסה" – ששימש בי"ח בעברו, מתנוסס ביופיו המרהיב למרגלות המצודה. בית זה מהווה את ליבו הפועם של הקמפוס – וכל זאת על רקע הנופים הקסומים של הגליל. בהדרגה המכללה נכנסת למבנים הייחודיים שבמיתחם "בית בוסל". הראשון והבולט שבהם- בית וואהל אשר בו שוכנת הספריה והאודיטוריום, נפתח בסוף שנת 2014.

קבוצה נאמנה של אישי ציבור מנחה, בהנהגת הועד המנהל, את האסטרטגיה שלנו. מועצה אקדמית עליונה, ובה כ- 20 פרופסורים כמעט מכל האוניברסיטאות בישראל, מעצבים, עימנו, את החזון והמציאות האקדמית של המכללה. לצד אלה מסייע למכללה חבר ידידים ישראלי.

המכללה מותעדת עפ"י התקן הישראלי והבינ"ל 9000ISO וזכתה לפני שנה לצל"ש בתחרות פרס האיכות הלאומי.

יחדיו, סטודנטים, סגל אקדמי וסגל מינהלי, אנו מניפים את דגלי הנגישות להשכלה גבוהה, האיכות האקדמית והמינהלית, המעורבות בקהילה והסובלנות הרב-תרבותית.

אנו כבר מתכננים את שנת הלימודים תשע"ז, שנה שבה נקווה להציע תכניות לימודים נוספות, כגון חינוך מיוחד, בריאות הציבור והסביבה, ריפוי בעיסוק ועוד.

אשמח לסייע לכל אחת ואחד מכם אם יידרש.

שלכם,

בברכה

 

פרופ' חיים ברייטברט

נשיא המכללה

 

עבור לתוכן העמוד