דבר ראש החוג

דבר ראש החוג (הגדל)

לפני 7 שנים פנתה אלי המכללה בבקשה להכין תכנית לימודים לתואר ראשון לפרמדיקים לצורך הגשה לאישור המל"ג- מועצה להשכלה גבוהה. התכנית שאושרה עתה היא תוצאה של תהליך ממושך עליו טרחו רבים ובשל מורכבותה רבים שותפים לה.
התכנית מכוונת למתן הכשרה אקדמית לבוגרים במכלול נושאים שראינו כמרכזיים למתן תשובה לאתגרים ולצרכים של העיסוק ברפואת חירום טרום ביה"ח בישראל בכלל ובצפון בפרט. התוכנית מבוססת על ניתוח של הצרכים הקיימים הן בראיה מערכתית והן בראיית העוסקים במקצוע. היא מעמידה לעצמה מטרה להכשיר את הבוגרים לתפקיד אינטגרטיבי מקיף ורב- ממדי. התכנית מקנה את הידע והכישורים הנדרשים לתפקוד עצמאי בפאזת הטיפול טרום ביה"ח, כאשר הפרמדיק נדרש לתפקד הן כמטפל והן כראש צוות, הן בחולה הבודד והן במקרי אירוע רב נפגעים.בנוסף,כידוע הנהלת משרד הבריאות החליטה לאחרונה על שילוב פרמדיקים גם בתוך בתי חולים.לצורך ביצוע ההכשרה המעשית הנדרשת לתפקיד נערכו הסכמים עם מד"א,בתי חולים בצפון והמרכז הלאומי לסימולציה רפואית.
בוגרי התכנית יהיו בעלי תואר ראשון המוכר ע"י מל"ג ומאפשר המשך לימודים לתארים מתקדמים וכן בעלי תעודת פרמדיק. התעודה תהיה חתומה על-ידי מנהל אגף הרפואה במגן דוד אדום ועל-ידי המנכ"ל או המשנה למנכ"ל משרד הבריאות וכן על-ידי המכללה.

עבור לתוכן העמוד